Artykuły

Czerwona herbata wspomaga odchudzanie

Herbata to popularny napój i zdaje się, że sięgamy po nią częściej, niż po kawę. Herbata, w zależności od rodzaju, rozgrzewa, pobudza, relaksuje. Herbata ekspresowa jest wygodna, ale herbata liściasta bardziej esencjonalna.

Największym powodzeniem cieszy się czarna herbata, choć zwolennicy zdrowej diety częściej sięgają po herbatę zieloną. Warto wiedzieć, że w sklepie możemy nabyć również herbatę czerwoną. Ma szereg zalet.

Czerwona herbata wspomaga odchudzanie - filiżankaOsoby na diecie często piją czerwoną herbatę. Nic dziwnego, czerwona herbata wspomaga odchudzanie. Pobudza jelita do pracy, oczyszcza organizm z toksyn (ma działanie moczopędne) i zwiększa wydzielanie soków trawiennych.

Filiżanka czerwonej herbaty, pita regularnie, wspomaga proces odchudzania, ale z pewnością nie zastąpi prawidłowo zbilansowanej diety. Dieta, wysiłek fizyczny i regularne picie czerwonej herbaty (kilka filiżanek dziennie) daje nam szansę na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów.

Jakie inne zalety czerwonej herbaty?

  • czerwona herbata chroni zęby przed próchnicą, ponieważ zawiera fluor
  • obniża ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu
  • pobudza siły witalne i odpręża
  • upiększa, gdyż ma korzystny wpływ na naszą skórę i włosy
  • uzupełnia niedobory wapnia

Jak więc widać nie bez kozery mówi się o czerwonej herbacie „magiczny napój„.

Jaki smak ma ten magiczny napój? Czerwona herbata jest w ogóle smaczna? Trzeba przyznać, że ma ona specyficzny smak, do którego wielu będzie musiało się po prostu przyzwyczaić. Spróbujmy pić ją bez dodatku cukru – będzie zdrowsza.

Warto pamiętać, by prawidłową zaparzać czerwoną herbatę. W tym celu używamy wody miękkiej, a samą herbatę parzymy około 5 minut. Oczywiście najlepsza będzie herbata liściasta. Jedna łyżeczka herbaty na klasyczną filiżankę lub kubek (200-250 ml) z pewnością wystarczy.

Czerwona herbata powinna na stałe zagościć w naszym menu. Ilość jej dobroczynnych właściwości powinna przekonać również zwolenników tradycyjnej, czarnej herbaty. Nie chodzi o to by rezygnować ze swoich herbacianych upodobań, ale warto wprowadzić do swojego menu pewne modyfikacje i dać szansę czerwonej herbacie. Dobre samopoczucie stawiajmy na pierwszym miejscu!

Dodaj komentarz